Sizi Şair Olan keşfedin

Sizi Şair Olan keşfedin

Bir insan olarak, her birimizin içinde derin olan yaratıcı güçler var.

Bu yaratıcılık Mekanik, Yazar, Ressam, Fotoğrafçı, Heykeltıraş gibi bir şey yapar …

Aklıma gelince, boru hattının döşenmesi yolunu kazıyan kişi ticaretinde bir Usta.

Çoğu zaman, Hindu Tapınakları’nın Kaleler, Taç Mahalleri ve Dik Açılar gibi birçok mamut konstrüksiyonun nasıl olduğunu merak ederim. Fakat aslında bunları inşa eden insanlar Mimar’ı veya onları tasarlayan Mühendislerden takdir edilmelidir.

yazmayı düşünen bir şair

Hayatımızda, sonuçları her zaman takdir etmeye meyilli oluruz; sonuçların ortaya çıkmasına yönelik çabalar yerine, ödüller kutlanır ve eşlik eden sıkıntı ve esrar gözardı edilir. Aslında bir Olimpiyat olayında gümüş madalya kazanan kişi, Altın madalyonun ikinci bir farkla bitmesine rağmen ihmal edilmiştir.

Benzer şekilde, her iş veya meslekte, bu tür gizli tekniğe ve beceriye rastlanabilirsin. Bu, insan gücü sergilediğinde verdiği ifadedir.

Şiir, bilinçli olarak denersek sergilenebilecek böyle gizli bir yetenektir.

Bir parça kağıt alın ve etrafınızdaki her konuda hayal gücünüzü yazmaya başlayın. Renkli bir Çiçek, bir Dizüstü, Arkadaş, Gökyüzü, vb olabilir …

Onları ne kadar çok düşündüğünüzde olumsuz veya olumlu nitelikler dolduruyorsanız, kızlık soyadınızın şiirinin ilk satırlarına başlamak için sözcüklerin dökülmekte olduğunu fark edersiniz.

Bazı insanlar kendiliğinden ve akıcı sözcük akışına sahipler ve bazıları halsiz olma eğilimindedir … Burada, hayranlık duyan ve her şeyi ve her şeyi absorbe eden içsel tat, şiirsel yaratmada fark yaratıyor.

bir şiir yazma

İlk şiirimi 1979 yılında yazdım ve o zamandan beri yazdım, ancak çok değil. Çünkü, başka görevlerle meşgulüz, yani zihin meşgul.

Benim tecrübelerime göre bazı şiirler 5 dakika içinde yazılmış ve bazıları aylarca sürüyor. Ancak bunların hepsinin gerçekleşmesi için, yaptığınız karalama işleminin hangisi olursa olsun kayıtları tutmakla yükümlü olmalı ve birden fazla kez yeniden yazarak kademeli olarak rafine edilebilir.

Şiirinizi yazmak için herhangi bir sert ve hızlı kural veya herhangi bir yönerge yoktur. Bu, başka herhangi bir sanat gibi: ifadelerinizi sınırlandırmak için sınır veya sınır yoktur. Aslında, çeşitli yeni şiir kalıplarını ekleyerek yeni bir şiir türü icat edebilirsiniz.

Düşünce için bir şiir sunuyorum ve şiir hissi uyandırıyorum.

YAŞAM A Mystery (bana yazılmış)

Hayat Harikalar dolu

Küçük bir Tohumda saklanmış ağaçlar

Yağmur geçen bulutları getirdi.

Eminim ki şimdi ilk şiirinizi kaleme alacaksınız.

Makale Kaynağı: http://EzineArticles.com/7446274

Robert Landry

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *